Weather Przymy today
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przymy, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1019 hPa | 68 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1019 hPa | 49 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1016 hPa | 21 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south |
1013 hPa | 31 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1014 hPa | 57 % | 6 °C | 54 % | 0% | 0% | 0% | 54% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1014 hPa | 47 % | 6 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 27 °C 25 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1012 hPa | 21 % | 3 °C | 78 % | 0% | 0% | 33% | 71% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1013 hPa | 44 % | 8 °C | 99 % | 0% | 0% | 92% | 97% | |
Przymy, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.8752; 21.8329
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 120 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat ostrowski, Ostrów Mazowiecka
Something wrong, something missing?
Weather Przymy, Poland. Weather forecast Przymy.
Przymy - weather nearby - bigger cities
Przymy - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przymy is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Przymy
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Przymy
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:56 am | 8:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:29 pm | 15:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:14 am | 8:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:22 am | 9:38 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:12 am | 10:50 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:35 pm | 05/03/2026 4:58 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |